دعایی که قطعا مستجاب میشود

آن دعایی مستجاب است که دعاکننده در آن مطمئن به اجابت باشد .

آیةالله بهجت رحمةالله علیه، در پاسخ به سوالی فرمودند: برخی گمان می‌کنند که دعا، کار پیرزن‌ها و پیرمردها و عجزه [ناتوانان] است، آنها که نمی‌توانند در میدان جنگ و جهاد شمشیر بزنند؛ ولی معلوم می‌شود مساله از این بالاتر است.


در روایت درباره شرایط استجابت دعا آمده است:

"من دعا و هو لایحس سوی الاجابة استجیب له"

یعنی هر کس دعا کند و جز اجابت احساس نکند، دعایش مستجایب می‌شود.

ایشان در ادامه می‌فرمایند: گویا حالتی در ما پیدا شده شبیه به یاس از اجابت، که دعای ما فقط به زبان و لقلقه‌ی لسانی است؛ نه دعای برخاسته از دل مطمئن و امیدوار به اجابت.

قلب متیقن و دل شکسته‌ای می‌خواهد که دعایش مثل تیر به هدف برسد، به گونه‌ای که دعا کنیم و اجابت آن را بفهمیم و یا حداقل به ما وعده‌ی استجابت آن را بدهد، ولو بعد از چهل سال، همچون حضرت یعقوب علیه‌السلام .

بنابراین فرموده آیةالله بهجت، آن دعایی مستجاب است که دعاکننده در آن مطمئن به اجابت باشد و این امر به قول ایشان قلب متیقن و دل شکسته می‌خواهد. (کتاب پرسش‌های شما و پاسخ‌های آیةالله بهجت، جلد دوم)
مشرق

/ 1 نظر / 19 بازدید
kashmarhost

با سلام خسته نباشید در صورت تمایل میتوانید از سایت کاشمر درخاست 500 مگابایت هاست لینوکس یکساله رایگان نمایید. این سایت فقط به سایت هایی که ارتباط با این شهرستان دارند این هاست را داده . در صورت تمایل میتوانید در سایت عضو شوید و تیکتی به مدیریت بدهید .بعد از دریافت هاست وطراحی سایت بنر سایت کاشمر هاست را قرار داده و از هاست رایگان لزت ببرید . با تشکر